KAP III

Nejlepší tři studentské hry roku 2022 jsou z Jižní Moravy

16. 12. 2022

Studenti ze Studentského klubu herní tvorby na Střední škole umění a designu a Vyšší odborné škole Brno Francouzská získali ocenění Česká hra roku 2021 v kategorii „Studentská hra“ s hrou Hats. Slavnostní vyhlášení se konalo 6. prosince a je k zhlédnutí zde. Podle slov garanta centra herního vzdělávání školy Filipa Dufky to znamená úspěch hned na několika frontách.
„Na hře pracovaly asi tři desítky studentů po dobu tří školních let, tedy od doby, kdy Centrum herního vzdělávání v rámci programu iKAPII začínalo. Ocenění znamená pro všechny velmi dobrý nakopávací mechanismus, který silně zahýbal se sebevědomím našich studentů a který by mohl vytvořit dostatečnou hybnou sílu, aby v tvorbě her pokračovali,“ uvedl Dufka. Vždyť hra Hats zvítězila v konkurenci všech českých škol, včetně těch vysokoškolských!

Další úspěch tkví v tom, že na druhém místě se umístila hra ze stejného týmu, tedy také ze Studentského klubu herní tvorby. Na bronzové příčce se pak umístila hra SŠUM, školy, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, a někteří naši učitelé tam také působí. „Všechny hry na stupních vítězů kategorie Studentské hry jsou z Jihomoravského kraje a troufám si říct, že zásluhou naší a přímou podporou projektu iKAP, což ukazuje, že ke vzdělávání herních vývojářů přistupujeme unikátně,“ netají se pýchou Dufka.

Honza Šmikmátor

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.