KAP III

Workshop podnikavosti může přijít i do vaší školy

2. 11. 2022

Rozvoj kompetencí vedoucích k podnikavosti je u žáků jistě žádoucí. Jihomoravské školy na to nyní nejsou samy. Mohou si pozvat proškoleného P-koordinátora z projektu Podnikavá mysl, který ve škole uspořádá workshop podnikavosti, který nese jméno Podnikavost naživo a školy ho mohou využít po celý školní rok 2022/23.

„Jak jinak se ponořit do tématu výchovy k podnikavosti, než přímým střetem s praxí? Jednou z hlavních vizí platformy Podnikavá mysl je podpora komunity podobně naladěných pedagogů. Umožnit jim vzájemné sdílení úspěchů, ale i neúspěchů na někdy až misijní cestě za šířením smysluplného, a pro žáky do praxe výtěžného přístupu k výuce. Dali jsme prostor koordinátorům a lídrům podnikavosti, kteří se velmi rádi podělí o své zkušenosti. Jednou za měsíc v rámci čtyřhodinového workshopu postupně každý z nich nabídne jedno téma. Prostor dostane i diskuse,“ představila sérii workshopů Hana Šolcová z Lipky, která má na starosti podporu podnikavosti.

 

Aktuální nabídku workshopů najdou zájemci na platformě Podnikavá mysl na stránce Kalendář akcí.

 

„Každému P-koordinátorovi se podařilo na své škole zasít výchovu k podnikavosti tak, aby se později stala přirozenou součástí jejich školy. Každý z nich musel začít sám u sebe. Nějak se začít musí a je třeba se toho nebát. Ale je potřeba být přesvědčený o tom, že to v danou chvíli děláte nejlépe, jak právě umíte,“ říká Hana Šolcová. Podle ní je zájem o tuto sérii workshopů veliký. Workshopy jsou zdarma.

 

Koordinátory výchovy k podnikavosti se dělí do tří úrovní podle intenzity zapojení školy na:

I. P-koordinátor „základní úrovně“ (na tuto úroveň dosáhnou absolventi 20 hodin studia)

II. P-koordinátor „pokročilé úrovně“ (na tuto úroveň dosáhnou absolventi 80 hodin studia nebo absolventi studia 60 v rámci již ukončeného projektu KaPoDaV)

III. P-koordinátor, „lídr podnikavosti v JMK“ (na tuto úroveň dosáhnou absolventi 80 hodin studia nebo absolventi studia 60 v rámci již ukončeného projektu KaPoDaV, kteří ověřují v praxi metodiky, účastní se dalšího vzdělávání, zveřejňují podnikavé aktivity na portále, spolupráce s dalšími školami a univerzitami).

 

Informace o koordinátorech získáte na stránce Podnikavost naživo.

 

Honza Šmikmátor

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.