Výukové materiály

Studijní program Matematika
Typ komponenty Výukový materiál
Formát zdroje pdf
Velikost přiloženého souboru 1,3 MB
Popis k celkovému hodnocení

Materiál Hadi a žebříky byl vytvořen jako nadstandardní materiál pro použití v matematickém kroužku. Jde o stolní deskovou hru pro 4 hráče, úkolem hráče je se pomocí hodů hrací kostkou co nejrychleji dostat od startovního políčka do políčka cílového, cestou žák řeší matematické úlohy, hádanky a hlavolamy. Hra obsahuje dostatečnou zásobu hracích kartiček (celkem 40) pro prvních několik her, otázky do hry lze libovolně obměňovat a doplňovat (z vlastních zdrojů nebo doplněním libovolnou sadou kartiček s hlavolamy a rébusy). Hru mohou hrát společně různě staří hráči, autorka vytvořila také variantu pro 1. stupeň, tedy lze mít zásobu kartiček pro mladší a starší hráče a využívat jednu hrací desku. Zásobu kartiček lze připravit i tematicky a hru využít jako zpestření běžných hodin matematiky v rámci opakování.

Grafické a formální zpracování hry je velmi zdařilé, herní princip je jednoduchý a přehledný, aktivity spojené se hrou jsou jednoduché a zábavné. 

Součástí materiálu jsou správné odpovědi na všechny otázky (na rubové straně kartiček), hru tak mohou hráči hrát i bez nutnosti kontroly ze strany učitele.

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.