Výukové materiály

Studijní program Matematika
Typ komponenty Výukový materiál
Formát zdroje pdf
Velikost přiloženého souboru 1,4 MB
Popis k celkovému hodnocení

Materiál je, dle autora, určený pro žáky 2. stupně ZŠ, přednostně pro žáky 9. ročníku. Cílem je provést žáky městem Vyškov a během procházky propojit učivo matematiky, dějepisu a zeměpisu.

Celková trasa je dlouhá něco přes 1 km a vede od budovy místního gymnázia, přes ulici Nádražní a Masarykovo náměstí až k řece Haná nedaleko Sokolského domu. Na trasy žáky čeká celkem 5 stanovišť s různými matematickými úlohami, které jsou se stanovišti více či méně tematicky propojeny.

Všech pět úloh je uvedeno historickou či geografickou poznámkou včetně obrázků, které vhodně propojují matematiku, zeměpis a dějepis. Během procházky žáci řeší úlohy z kombinatoriky, ze stereometrie, z planimetrie a z trigonometrie. Úlohy jsou napsány jasně a srozumitelně a jsou přiměřeně obtížné žákům 9. ročníku.

Pro jednodušší využití vyučujícími chybí autorské řešení všech úloh a také odkazy na zdroje obrázků a informací odkud bylo čerpáno.

Po doplnění autorského řešení by šlo materiál použít i pro člověka neznalého místních poměrů jako jednoduchý průvodce či pro vyučující s dětmi na školním výletě.

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.