Výukové materiály

Studijní program Matematika
Typ komponenty Výukový materiál
Formát zdroje pdf
Velikost přiloženého souboru 178,7 KB
Popis k celkovému hodnocení

Materiál využívá krátkou animovanou pohádku jako podklad pro matematicky pojaté úkoly, zaměřující se tematicky na souměrnosti a dělitelnost čísel. Materiál má podobu pdf dokumentu, ve kterém je odkaz na pohádku dostupnou na portálu youtube a pokyny, které momenty v pohádce využít a jakým způsobem. Materiál pracuje se slovy, která s pohádkou souvisejí, slova se dají použít i samostatně, bez kontextu pohádky. 

Principem všech úloh je převedení písmen daného slova určených zadáním úlohy na čísla (pořadí těchto písmen v české abecedě). Se získanými čísly pak žák dále pracuje. Jde o pěkný nápad, nicméně vícenásobné opakování téhož principu již uživatele tolik netěší a může brzy začít nudit.

Součástí materiálu jsou řešení všech předložených úloh. 

Pokud bude učitel materiál používat, bylo by dobré žákům dát k dispozici českou abecedu včetně diakritiky, aby podstatnou část řešení nezabíralo odpočítávání pořadí písmene v abecedě a aby bylo jasné, která písmena budeme používat a jaké je jejich pořadí v abecedě. Žáci se tak budou moci soustředit na samotné úlohy a jejich matematický obsah.

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.