Výukové materiály

Studijní program Matematika
Typ komponenty Výukový materiál
Formát zdroje pdf
Velikost přiloženého souboru 2,1 MB
Popis k celkovému hodnocení

   Materiál je složen ze dvou částí: Online hra „Brnomat“ (včetně manuálu ke hře) a Manuál k offline hře „BRNOMAT“ (včetně všech materiálů k tisku).

   První část je aplikace blízká počítačovým hrám typu ADVENTURA, která je zasazena do virtuálního prostředí brněnského Zelného trhu.

   V průběhu hraní hráč virtuálně navštíví Alchymistickou laboratoř, kašnu Parnas, blízké muzeum s hernou, Freskový sál aj. Na všech místech je potřeba splnit úkoly, přičemž ne všechny souvisí s matematikou. Vedle úkolu může také hráč dohledávat fragmenty obrázků vybraných brněnských budov, které na konci hry vytvoří … .

   Druhá část je se odehrává přímo v oblasti Zelného trhu v Brně. Před začátkem hry je třeba hráčům rozdistribuovat 17 .pdf souborů, vytvořit materiál do obálek a připravit nápovědy. Následně se hráčům přečtou instrukce a nechají se vyrazit k portálu brněnské radnice, kde offline hra začíná.

   Úkoly jsou přiměřeně obtížné, šifry jsou řešitelné a celá hra je propojena texty rozhovoru mezi provázející virtuální dvojicí.

   Jako pozitivní lze hodnotit propojení matematiky, poznávání Brna a virtuálního i reálného světa.

   Jako negativní lze považovat některé nesprávné výsledky, absence jednotek ve výsledcích a hlavně nemožnost uložení rozehrané hry (aspoň jsem danou možnost neobjevil).

   I přes výše uvedené některé nedostatky aplikace určitě může posloužit jako zpestření výuky, náplň kroužku či jen tak jako materiál pro relaxaci žáků i dospělých.

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.