Aktuality

Přechod na nový web Ředitelé středních škol sdí... Spolek vypravěčů učí školák... Analytik EduIN: Jihomoravsk... Maturitu, nebo výuční list?... Jihomoravští žáci volili v ... Náměstek Nantl vyzval jihom... Počty žáků na jihomoravskýc... Počty žáků na jihomoravskýc... Tři Liberce žáků prošly vlo... Nejlepší tři studentské hry... Zástupci škol Kyjovska našl... Třicet jihomoravských stude... Žáci a rodiče si střední šk... Školní inspekce upozorňuje ... Jak vzdělávat herní vývojáře Komise SEDEC se v Brně zabý... Jak vychovávat podnikavé ab... Krajská soutěž v orbě První okresní partnerství p... Analýza potřeb území po zap... Aplikace Start iD pomůže ji... 2. konference center metodi... Podnikavá konference: Jak n... Analýza potřeb území je veř... Odstartovala další etapa kr... Letní akce pro studenty Workshop odborných garantů ... 1. konference center metodi... Pozvánka na workshop pořáda... Distanční vzdělávání - druh... SELFIE: využívání digitální... Závěrečná konference projek... Online vzdělávání v nouzové... Školská inkluzivní koncepce... Odstávka webu 06.03.2020 20... Dokumenty pro tvorbu implem... Školská inkluzivní koncepce... Pozvánka na seminář MMM ane... Připomínkové řízení ke Škol... Dokument KAP 2 - finální verze Informace Domu zahraniční s... Pozvánka na konferenci proj... Dokument KAP 2 po vypořádán... Veřejné připomínkové řízení... Analýza potřeb území KAP II Workshopy s řediteli a zást... Evaluace KAP Šablony pro SŠ a VOŠ II Top aktualita 1

Maturitu, nebo výuční list? 9 škol v kraji nabízí volbu až během studia

24. 2. 2023

„Mám na to udělat maturitu, nebo se spokojím s výučním listem? A jak to mám vědět v 9. třídě?“ Tohle dilema, které řeší žáci základních škol při podávání přihlášek na střední, může mít jednoduché řešení.

 

Tím jsou tzv. obory L0+H, které nabízejí současně tříleté studium zakončené zkouškou a výučním listem a studium čtyřleté, které vrcholí maturitní zkouškou. Žáci si jednu z variant vybírají až ve 3. ročníku, po vyhodnocení svých ambicí a možností.

Ve školním roce 2022/23 otevřelo tento kombinovaný obor celkem 9 škol v Jihomoravském kraji. Nejvíce oborů L0+H nabízí Střední škola grafická Brno (3), ze 2 oborů si absolventi základních škol mohou vybrat na Střední škole technické a ekonomické Brno, Olomoucká a na Střední škole polytechnické Kyjov. Po jednom oboru nabízejí Střední škola Brno, Charbulova, Střední škola polytechnická Brno, Jílová, Integrovaná střední škola automobilní Brno, Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno a Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov.

Seznam oborů L0+H:

Gastronomie (Střední škola Brno, Charbulova, příspěvková organizace)

Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení (Střední škola polytechnická Brno, Jílová)

Autotronik (Integrovaná střední škola automobilní Brno)

Mechanik seřizovač (Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká)

Mechanik elektrotechnik (Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká)

Tiskař na polygrafických strojích (Střední škola grafická Brno)

Reprodukční grafik pro média (Střední škola grafická Brno)

Technik dokončovacího zpracování tiskovin (Střední škola grafická Brno)

Mechanik elektrotechnik (Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno)

Autotronik (Střední škola polytechnická Kyjov)

Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení (Střední škola polytechnická Kyjov)

Autotronik (Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov)

Roman Truksa | 24. 02. 2023 09:54
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.