Aktuality

Přechod na nový web Ředitelé středních škol sdí... Spolek vypravěčů učí školák... Analytik EduIN: Jihomoravsk... Maturitu, nebo výuční list?... Jihomoravští žáci volili v ... Náměstek Nantl vyzval jihom... Počty žáků na jihomoravskýc... Počty žáků na jihomoravskýc... Tři Liberce žáků prošly vlo... Nejlepší tři studentské hry... Zástupci škol Kyjovska našl... Třicet jihomoravských stude... Žáci a rodiče si střední šk... Školní inspekce upozorňuje ... Jak vzdělávat herní vývojáře Komise SEDEC se v Brně zabý... Jak vychovávat podnikavé ab... Krajská soutěž v orbě První okresní partnerství p... Analýza potřeb území po zap... Aplikace Start iD pomůže ji... 2. konference center metodi... Podnikavá konference: Jak n... Analýza potřeb území je veř... Odstartovala další etapa kr... Letní akce pro studenty Workshop odborných garantů ... 1. konference center metodi... Pozvánka na workshop pořáda... Distanční vzdělávání - druh... SELFIE: využívání digitální... Závěrečná konference projek... Online vzdělávání v nouzové... Školská inkluzivní koncepce... Odstávka webu 06.03.2020 20... Dokumenty pro tvorbu implem... Školská inkluzivní koncepce... Pozvánka na seminář MMM ane... Připomínkové řízení ke Škol... Dokument KAP 2 - finální verze Informace Domu zahraniční s... Pozvánka na konferenci proj... Dokument KAP 2 po vypořádán... Veřejné připomínkové řízení... Analýza potřeb území KAP II Workshopy s řediteli a zást... Evaluace KAP Šablony pro SŠ a VOŠ II Top aktualita 1

Nejlepší tři studentské hry roku 2022 jsou z Jižní Moravy

16. 12. 2022

Studenti ze Studentského klubu herní tvorby na Střední škole umění a designu a Vyšší odborné škole Brno Francouzská získali ocenění Česká hra roku 2021 v kategorii „Studentská hra“ s hrou Hats. Slavnostní vyhlášení se konalo 6. prosince a je k zhlédnutí zde. Podle slov garanta centra herního vzdělávání školy Filipa Dufky to znamená úspěch hned na několika frontách.
„Na hře pracovaly asi tři desítky studentů po dobu tří školních let, tedy od doby, kdy Centrum herního vzdělávání v rámci programu iKAPII začínalo. Ocenění znamená pro všechny velmi dobrý nakopávací mechanismus, který silně zahýbal se sebevědomím našich studentů a který by mohl vytvořit dostatečnou hybnou sílu, aby v tvorbě her pokračovali,“ uvedl Dufka. Vždyť hra Hats zvítězila v konkurenci všech českých škol, včetně těch vysokoškolských!

Další úspěch tkví v tom, že na druhém místě se umístila hra ze stejného týmu, tedy také ze Studentského klubu herní tvorby. Na bronzové příčce se pak umístila hra SŠUM, školy, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, a někteří naši učitelé tam také působí. „Všechny hry na stupních vítězů kategorie Studentské hry jsou z Jihomoravského kraje a troufám si říct, že zásluhou naší a přímou podporou projektu iKAP, což ukazuje, že ke vzdělávání herních vývojářů přistupujeme unikátně,“ netají se pýchou Dufka.

Honza Šmikmátor

Roman Truksa | 09. 01. 2023 08:56
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.