Aktuality

Přechod na nový web Ředitelé středních škol sdí... Spolek vypravěčů učí školák... Analytik EduIN: Jihomoravsk... Maturitu, nebo výuční list?... Jihomoravští žáci volili v ... Náměstek Nantl vyzval jihom... Počty žáků na jihomoravskýc... Počty žáků na jihomoravskýc... Tři Liberce žáků prošly vlo... Nejlepší tři studentské hry... Zástupci škol Kyjovska našl... Třicet jihomoravských stude... Žáci a rodiče si střední šk... Školní inspekce upozorňuje ... Jak vzdělávat herní vývojáře Komise SEDEC se v Brně zabý... Jak vychovávat podnikavé ab... Krajská soutěž v orbě První okresní partnerství p... Analýza potřeb území po zap... Aplikace Start iD pomůže ji... 2. konference center metodi... Podnikavá konference: Jak n... Analýza potřeb území je veř... Odstartovala další etapa kr... Letní akce pro studenty Workshop odborných garantů ... 1. konference center metodi... Pozvánka na workshop pořáda... Distanční vzdělávání - druh... SELFIE: využívání digitální... Závěrečná konference projek... Online vzdělávání v nouzové... Školská inkluzivní koncepce... Odstávka webu 06.03.2020 20... Dokumenty pro tvorbu implem... Školská inkluzivní koncepce... Pozvánka na seminář MMM ane... Připomínkové řízení ke Škol... Dokument KAP 2 - finální verze Informace Domu zahraniční s... Pozvánka na konferenci proj... Dokument KAP 2 po vypořádán... Veřejné připomínkové řízení... Analýza potřeb území KAP II Workshopy s řediteli a zást... Evaluace KAP Šablony pro SŠ a VOŠ II Top aktualita 1

Žáci a rodiče si střední školu vyberou online

Informace o všech jihomoravských středních školách na jednom místě s možností filtrování podle oborů a dalších parametrů, srovnávání škol, virtuální videoprohlídky a mnoho dalšího obsahu. Tak vypadá srovnávač www.vyberskoly.cz, na kterém si jihomoravští deváťáci a jejich rodiče mohou vybírat, kam se vydají po absolvování základní školy.

Srovnávač vznikl jako náhrada za tradiční Festival vzdělávání, který organizoval Jihomoravský kraj na BVV, ale v letech 2020 a 2021 se uskutečnit nemohl vinou protikoronavirových opatření. Dva roky testování v ostrém provozu ukázaly, že online prostředí je pro výběr střední školy pro děti a rodiče adekvátní. Zájemci o studium mají stále možnost navštívit školy v rámci dnů otevřených dveří. Jihomoravský kraj doporučuje jako zřizovatel všem středním školám, aby dnů otevřených dveří uspořádaly několik tak, aby uspokojily všechny zájemce.

Informace o termínech dnů otevřených dveří najdou uživatelé rovněž na webu www.vyberskoly.cz na stránkách jednotlivých škol.

Srovnávač středních škol v Jihomoravském kraji najdete tady.

Vybírejte střední školu chytře – na srovnávači středních škol.

„Pokud si žáci nebo jejich rodiče nejsou jistí, která škola by pro ně byla nejvhodnější, mohou si domluvit konzultaci s naším kariérovým poradcem. Taky online, taky na webu www.vyberskoly.cz. Ale také osobně v Brně na České 11 nebo v našich regionálních pobočkách v Boskovicích, Hodoníně, Moravském Krumlově nebo ve Znojmě,“ uvedla Renata Menšíková z organizace JCMM, která online poradenskou zónu zajišťuje.

16. listopadu 2022

Roman Truksa | 25. 11. 2022 07:37
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.