Aktuality

Přechod na nový web Ředitelé středních škol sdí... Spolek vypravěčů učí školák... Analytik EduIN: Jihomoravsk... Maturitu, nebo výuční list?... Jihomoravští žáci volili v ... Náměstek Nantl vyzval jihom... Počty žáků na jihomoravskýc... Počty žáků na jihomoravskýc... Tři Liberce žáků prošly vlo... Nejlepší tři studentské hry... Zástupci škol Kyjovska našl... Třicet jihomoravských stude... Žáci a rodiče si střední šk... Školní inspekce upozorňuje ... Jak vzdělávat herní vývojáře Komise SEDEC se v Brně zabý... Jak vychovávat podnikavé ab... Krajská soutěž v orbě První okresní partnerství p... Analýza potřeb území po zap... Aplikace Start iD pomůže ji... 2. konference center metodi... Podnikavá konference: Jak n... Analýza potřeb území je veř... Odstartovala další etapa kr... Letní akce pro studenty Workshop odborných garantů ... 1. konference center metodi... Pozvánka na workshop pořáda... Distanční vzdělávání - druh... SELFIE: využívání digitální... Závěrečná konference projek... Online vzdělávání v nouzové... Školská inkluzivní koncepce... Odstávka webu 06.03.2020 20... Dokumenty pro tvorbu implem... Školská inkluzivní koncepce... Pozvánka na seminář MMM ane... Připomínkové řízení ke Škol... Dokument KAP 2 - finální verze Informace Domu zahraniční s... Pozvánka na konferenci proj... Dokument KAP 2 po vypořádán... Veřejné připomínkové řízení... Analýza potřeb území KAP II Workshopy s řediteli a zást... Evaluace KAP Šablony pro SŠ a VOŠ II Top aktualita 1

Komise SEDEC se v Brně zabývala vzděláváním

5. 10. 2022

Nejvýznamnější akcí během českého předsednictví Evropské Unii konanou v Brně bylo 14. výjezdní zasedání Komise SEDEC (Komise pro sociální politiku, vzdělávání, zaměstnanost, výzkum a kulturu) Evropského výboru regionů, která se konala ve dnech 3. a 4. října.

Zasedání se zúčastnili lokální a regionální politici z Evropské Unie. Zastoupení Jihomoravského kraje při EU zajistilo pro komisi společně s Odborem vnitřních věcí dvoudenní program, který se zaměřoval zejména na vzdělávání a inovace v JMK.

Dopoledne 3. října se konalo klasické setkání komise SEDEC, kde byla zvolena také nová předsedkyně této komise, Tanya Hristova, starostka obce Gabrovo v Bulharsku. V pondělí odpoledne se členové SEDEC vydali na exkurze po tematicky zajímavých centrech (CEITEC, KYPO, Otevřená zahrada, SIMU atd.). Večer hostilo společenskou večeři VIDA! Science Centre. Večeři zahájil i Jiří Nantl, náměstek pro vzdělávání a chytrý region JMK. Občerstvení zajistila SŠ Charbulova a její studenti. Hosté měli možnost ochutnat také jihomoravská vína z výběru sommeliérů Vinařského fondu ČR.

Druhý den byl věnovaný konferenci zaměřené na nové výzvy ve vzdělávání. Konkrétně se specializovala na to, jak začleňovat mladou generaci do vědy, výzkumu a inovací. Ve dvou panelech se vystřídali zástupci Jihomoravského kraje, JCMM, JICu, FabLab, FaceUp, Lipky, KUMSTu, Eko Gymnázia Brno, Evropské komise a také zástupci z řad komise SEDEC.

Konferenci zahájil opět Jiří Nantl a také senátor Tomáš Třetina. Videozdravici zaslala europoslankyně Michaela Šojdrová. Závěrečného slova se ujal hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich. Během celé konference měli hosté možnost prohlédnout si také expozici sestavenou z ukázek organizací v rámci JMK, na níž se představili: Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká, Integrovaná střední škola automobilní Brno, Střední škola umění a designu, Lipka, Prototýpci, FabLab, Plastic Guys nebo oddělení cestovního ruchu JMK.

Roman Truksa | 20. 10. 2022 08:28
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.